FAQ

Tak, nasze chusteczki nawilżane są stworzone z myślą o delikatnej skórze niemowląt. Są hipoalergiczne i zostały przetestowane dermatologicznie na skórze wrażliwej. Firma PCR (światowy lider w badaniach klinicznych) potwierdziła, że Kinder by Nature nie wywołały u badanych żadnego podrażnienia skóry.
Oczywiście. Chusteczki są łagodne i bezpieczne dla skóry maluszków od pierwszych dni życia.
Chusteczki Kinder by Nature są w 100% biodegradowalne. Rozkładają się w zaledwie 60 dni — w przeciwieństwie do chusteczek poliestrowych, których proces rozkładu może trwać nawet 500 lat! Energia wykorzystywana w fabryce chusteczek pochodzi w 100% z energii odnawialnej, a na składowiska trafia 0% odpadów z produkcji.
Łagodna formuła chusteczek została opracowana na bazie tylko 3 komponentów: ultraczystej, dejonizowanej wody, składników pochodzenia roślinnego oraz konserwantów spożywczych, które skutecznie chronią przed rozwojem pleśni i bakterii. Skład chusteczek dla niemowląt jest w 100% bezpieczny. To w 99% woda i 1% składników pochodzenia roślinnego.
Ze składu zostały wyeliminowane wszystkie te komponenty, które mogą podrażniać delikatną skórę maluchów lub prowadzić do zaostrzenia egzemy. W Kinder by Nature na pewno nie ma alkoholu, parabenów, chloru, SLS, SLES, lanoliny, benzoesanów, ftalanów, propylenu, glikolu, fenoksyetanolu, triklosanu czy metyloizolinon, a także cytrusów.
Tak, chusteczki Kinder by Nature są bezzapachowe. Do ich produkcji nie użyto perfum, które mogą podrażniać delikatną skórą maluszków.
Producent zaleca, by zużyć chusteczki Kinder by Nature w ciągu 3 miesięcy od otwarcia opakowania.
Oznaczenie Carbon Conscious na opakowaniu wskazuje, że podczas produkcji chusteczek Kinder by Nature zadbano o jak najmniejszy ślad węglowy.
Opakowanie chusteczek zostało w 100% wykonane z materiałów nadających się do recyklingu. Oznacza to, że można je ponownie wykorzystać do produkcji kolejnych opakowań.
Nie wolno spłukiwać chusteczek w toalecie. Kinder by Nature są biodegradowalne i rozłożą się w ciągu 60 dni. Dlatego należy je wyrzucać do czarnego kosza z odpadami zmieszanymi. Można je również kompostować w domowym kompostowniku. Opakowanie po chusteczkach należy wyrzucać do żółtego kosza z tworzywami sztucznymi i metalami.
Nie. Do produkcji naszych chusteczek nie używa się komponentów pochodzących od zwierząt, a podczas procesu produkcji nie wykonuje się testów na zwierzętach.

Do produkcji chusteczek użyto konserwantów spożywczych pochodzenia roślinnego, które zapobiegają rozwojowi pleśni oraz bakterii. Oznacza to, że można byłoby je nawet zjeść — choć oczywiście nie są do tego celu przeznaczone 😉 Dzięki temu Kinder by Nature są zawsze świeże, bezpieczne i łagodne dla wrażliwej skóry dziecka.